Koniec roku szkolnego już za nami. Wakacje stały się upragnioną przez uczniów rzeczywistością! Uroczystość zakończenia roku szkolnego odbyła się w piątek, 22 czerwca 2018 r.

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań nie tylko dla uczniów, to również moment refleksji nad tym, co w danym roku udało się osiągnąć – jakie działania można uznać za sukces. Trzeba stwierdzić, że minione dziesięć miesięcy to czas wytężonej pracy, zakończonej licznymi sukcesami na polu naukowym, wychowawczym i sportowym. Sumienna i systematyczna praca nauczycieli, uczniów i rodziców przyniosła bowiem liczne sukcesy w konkursach przedmiotowych i tematycznych, zawodach sportowych. Fakt ten cieszy niezmiernie.

Jest on bowiem dowodem na to, że sumienna praca rodzi słodkie owoce sukcesu.

Na początku uroczystego apelu odśpiewano hymn państwowy, po czym pani dyrektor dokonała podsumowania pracy w minionym roku szkolnym, zwracając uwagę na wyniki w nauce i osiągnięcia uczniów. Słowa podziękowania skierowała do pracowników szkoły i uczniów za trud dziesięciu miesięcy nauki.

Zakończenie roku uświetniła swoją obecnością sekretarz gminy pani Ilona Lenart, która wręczyła uczniom Stypendia Wójta Gminy Popielów w dziedzinie nauki, sportu i działalności prospołecznej.

Pani dyrektor wraz z wychowawcami wręczyła świadectwa oraz nagrody uczniom, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem.

Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody za wysokie osiągnięcia w przedmiotowych konkursach szkolnych, międzyszkolnych, powiatowych, wojewódzkich i krajowych, które odbywały się w czasie roku szkolnego.

Nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy najczęściej brali udział w zawodach sportowych oraz za szczególną, pełną zaangażowania pomoc w organizowaniu imprez sportowych na szczeblu gminnym i powiatowym.

Wyróżniono uczniów aktywnie angażujących się w życie szkoły.

Gratulacje odebrali także uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki z egzaminu gimnazjalnego. Mistrzowie egzaminu otrzymali statuetki orłów absolwentów gimnazjum.

Po ceremonii zakończenia roku szkolnego 2017/18 uczniowie udali się do swoich sal na ostatnie przedwakacyjne spotkania. Na forum klasy otrzymali z rąk wychowawców świadectwa.

Po każdym wysiłku przychodzi wyczekiwany czas zbierania plonów i czas odpoczynku.

Gratulujemy tym, którzy są usatysfakcjonowani owocami swojej pracy.

Rok szkolny 2017/2018 zamykamy z pełnym przekonaniem, że uczniowie naszej szkoły są wyjątkowi. Ich sukcesy są tego dowodem! Wszyscy uczniowie i nauczyciele – wykonali „kawał dobrej roboty”.

Teraz czas na tak bardzo upragnione WAKACJE! Wszystkim życzymy słonecznych, pełnych przygód wakacji.

Pamiętajmy jednak, by były to bezpieczne wakacje.

Do zobaczenia 3 września!

2018-06-25