Długo oczekiwany przez uczniów koniec roku szkolnego przypadł na słoneczny dzień, pozytywnie zapowiadający rozpoczynające się wakacje.

Zakończenie roku to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, niosąca za sobą trud dziesięciu miesięcy nauki, jednocześnie jednak rozpoczynająca okres dwumiesięcznej zabawy, rozrywki i beztroski.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego w naszej szkole zaszczycili swą obecnością: Wójt Gminy Popielów – pan Dionizy Duszyński oraz Sekretarz Gminy – pani Ilona Lenart.

Po odśpiewaniu hymnu pani dyrektor Sybilla Stelmach dokonała podsumowania pracy w  minionym roku szkolnym, zwracając uwagę na wyniki w nauce naszych gimnazjalistów. Podziękowała też rodzicom, uczniom i pracownikom szkoły za trud włożony w wychowanie i edukację młodzieży oraz za ich zaangażowanie w kształtowanie dobrego wizerunku szkoły. Pani dyrektor złożyła słowa podziękowania panu D. Duszyńskiemu i pani I. Lenart za udaną współpracę i pomoc w minionym roku szkolnym.

Następnie głos zabrał Wójt Gminy, który wyraził podziękowanie za całoroczną pracę, gratulował doskonałych wyników w nauce i  życzył wszystkim udanego, zasłużonego wypoczynku.

Koniec roku to przede wszystkim nagroda za całoroczny wysiłek, na którą zasłużyli najlepsi uczniowie naszego gimnazjum.

Wyróżnieni uczniowie otrzymali Stypendia Wójta Gminy Popielów w dziedzinie edukacji, sportu i pracy społecznej.

Uczniowie odebrali nagrody, wyróżnienia, puchary, medale w różnych kategoriach:

Szkolni liderzy w nauce (uczniowie osiągający wysokie wyniki w nauce – powyżej 4,75),

100% frekwencji w roku szkolnym 2016/17,

Najlepsi sportowcy,

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe,

Konkursy matematyczne,

Konkursy polonistyczne,

Konkursy religijne,

Konkursy biblioteczne,

Wiosenne Rozgrywki Sportowe,

i wiele, wiele innych …

Na specjalne wyróżnienie za najlepsze wyniki egzaminu gimnazjalnego zasłużyli uczniowie klas trzecich, za które otrzymali statuetki Mistrza Egzaminu Gimnazjalnego.

Po uroczystości pani dyrektor życzyła wszystkim miłego i bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji.

Od dziś, przez ponad dwa miesiące, szkolne ławki będą świeciły pustkami. Rozpoczęły się wakacje.

Wszystkim życzymy udanych, słonecznych, pełnych przygód wakacji.

Do zobaczenia we wrześniu!

Zapraszamy na fotorelację z uroczystości zakończenia roku szkolnego.

2017-06-23